Étvágycsökkentő diéta, Étvágycsökkentés
Tartalom
Étvágycsökkentő hormon Kutatók jelentik, hogy egyetlen hormoninfúziótól a kísérleti alanyoknak étvágycsökkentő diéta elment az étvágyuk, akár kövérek, akár soványak voltak.
A PYY nevű hormon peptid YY egy bélben levő hormon, amely azért jelentős, mert jelzi a telítettséget. A kövérek szervezete kevesebbet termel belőle, mint a soványaké.
A kutatók most azt próbálják étvágycsökkentő diéta, hogy vajon egyesek azért híznak-e el, mert nem termelnek eleget ebből a hormonból, és így csak gyenge az a kémiai jelzés, ami őket az evés abbahagyására ösztönzi. A kísérletben 24 önkéntes vett részt, egyik felük túlsúlyos, a másik sovány volt.
Vagy PYY-t vagy sóoldatos placebót kaptak reggel 8. Másfél órával később svédasztalos büféhez vezették őket, ahol kiderült, hogy azok, akik a hormont kapták, 30 százalékkal kevesebbet ettek, mint társaik.
A PYY hormon még csak kísérleti anyag, jelenleg nem írhatja fel az orvos. A kísérletek eredményeit mindemellett ígéretesnek tartják, mert komoly problémát jelent az elhízás, nemcsak fizikai, hanem lelki problémák forrása is. PYY, hormon, elhízás, fogyókúra, diéta, étvágycsökkentő